Logo Alliance Française

Цьогорічна програма ретроспективних показів, у рамках фетивалю «Французької весни – 2021», присвячена темі розширення прав і можливостей жінок та боротьби з ґендерною нерівністю. Саме тому до  добірки, яка називається «Вона створює кіно», увійшли стрічки, зрежисовані жінками.

 

До колекції увійшли фільми відомих французьких режисерок Мунії Меддур, чия стрічка «Папіча» отримала у 2020 році у Каннах премію «Сезар» за найкращий фільм, та Селін Ск’ямма, яка неодноразово нагороджувалась в рамках Каннського фестивалю, зокрема, її фільм «Портрет дівчини у вогні» отримав у 2019 році приз за найкращий сценарій.

 

Добірка демонструє важливі суспільні теми. Одразу кілька картин – анімаційний фільм «Ластівки Кабула», драма «Папіча» та комедія «На дивані в Тунісі» – торкаються питання місця жінки в традиційно патріархальних суспільствах. Героїня драми «Засліплені» бореться за свободу релігійних поглядів. Драма «Лоскіт» порушує проблему сексуального насильства. Про стосунки двох жінок розповідає історична мелодрама «Портрет дівчини у вогні».

 

Кураторка кінопрограми – Валерія Плєхотко, культурологиня, дослідниця гендерних штудій та коммеморативних практик, кінокритикиня, кураторка програми «Перший погляд» Київського Тижня Критики, кураторка кіноклубу Alliance Française х Invogue#Art, авторка та редакторка незалежного ресурсу Art Critic Lab.


Харків, Multiplex в ТРЦ Nikosky, 10 – 16 червня
10.06 – «Портрет дівчини у вогні»
11.06 – «Папіча»
12.06 – «Ластівки Кабула»
13.06 – «На дивані в Тунісі»
14.06 – «Лоскіт»
15.06 – «Засліплені»
16.06 –«На дивані в Тунісі»

Фестиваль відбудеться за підтримки Посольства Франції в Україні, Французького інституту в Україні, мережі закладів «Альянс Франсез».
Додаткова інформація – https://arthousetraffic.com/

Будьте в курсі новин Альянсу